Země původu plemene Golddust Yorkshire terrier je Německo.
Golddust Yorkshire terrier je jedna z barevných variant Biewer Yorkshire teriérů, který vznikl genovou mutací Yorkshire teriérů. Golddust Yorkshire terrier se objevil krátce po prvních Biewer Yorkshire a jako jedna, z několika skupin, byla nazývána jako "Biewer bílé zlato", jak je psáno v plemenné knize. 
Poté, kvůli neshodám barevnosti se standardem plemene Biewer Yorkshire terrier, kde je dovoleno jen trikolorní zbarvení (bílá-modrá/černá-zlatá), byli zlato-bílí psi vyřazeni z chovu, nebo byli v plemenné knize evidováni jako trikolorní, což nyní vyžaduje pečlivý výzkum pro zjištění skutečné barvy předků.
Později, zásluhou chovatelky Kirsten Sánchez-Meyer a dalších, byl Golddust Yorkshire terrier uznán jako samostatné plemeno s vlastním standardem.
Kromě kvality, kterou Golddust Yorkshire terrier ukazuje na výstavách a v chovu, je to zároveň skvělý rodinný pes, který je přes své malé rozměry statný, odolný a odvážný společník. Miluje děti, je chytrý, zvídavý a nebojácný. Není náchylný k nemocem.
 
Golddust Yorkshire terrier není Yorkshire terrier křížený s Maltézským psíkem, nebo podobně! S těmito kříženci se však můžete setkat u štěňat bez průkazu původu, kteří se takto kříží za účelem napodobení plemene. Pořízení si Golddusta do chovu není jednoduché, protože je to i ve světě stále nové a málopočetné plemeno. Bohužel jsou i lidé, kterým nezáleží na budoucnosti tohoto plemene, na jejich kráse ale hlavně dobrém genetickém základu (nejsou náchylní k nemocem, mají výbornou vyrovnanou povahu,...) - to jsou jejich přednosti, které ale nemůžete vždy očekávat od pejsků, kteří jsou Golddustům pouze podobní. V některých zemích je označování kříženého pejska za plemeno dokonce trestné. 

Buďte proto obezřetní, zda si opravdu kupujete pejska, o kterém sníte, nebo zda jste se nenechali napálit od podvodníka. Když uvidíte oba rodiče štěňátek, máte větší naději, že z všeho mazlíčka vyroste opravdu pejsek, za kterého jste zaplatili jistě nemalou částku.

Aby se narodila Golddust štěňátka, musí oba rodiče nést tento gen, tzn. buď musí být Golddust, nebo mít Golddusta v blízkém původu.

 

STANDARD:

Hlava:

malá hlava

čumák střední délky

vztyčené uši

oči středně velké, zelenohnědé až tmavě hnědé

nos tmavý, růžové skvrny povoleny

nůžkový skus

Tělo:

kompaktní, silné, dobře urostlé tělo

nohy ne příliš dlouhé

tlapky kulaté

kůže růžová se zlatými skvrnami

Ocas:

hezky nesený

Srst:

barva bílo-zlatá, bez ohledu na rozložení (zlatá barva může, ale nemusí, být u dospělých zvířat mnohem jasnější, pouze jako zlatý prach - jak je ve jméně "Golddust" = Goldstaub - "zlatý prach")

dlouhá srst

bohatého růstu

silná struktura srsti, ne příliš jemná

Výška:

23 cm

Váha:

okolo 3,1 kg